Nii on ka Eestis. Reklaamid on ühiskonna lakmuspaber ja seetõttu saab aasta kokkuvõtet tehes aimu ka planeedil toimuvatest juhtmõtetest ning hoiakutest. Järjest rohkem on kuulda ka internetikäitumisega seotud poleemikat. Selles vallas oli Telia eelmisel aastal teenäitajaks. Minu listis oli neilt koguni kaks kampaaniat: IT-vaatlik ja Digitaalne koristuspäev.
Milline peab reklaam olema, et silma jääda?
Kuigi meie saates esile toodud tööd ei ole suure rahvusvahelise komisjoni poolt valitud, on nad ikkagi millegi poolest silma jäänud. Kui vaatame telekanalite reklaamiplokkide üldist läbilõiget, siis silmatorkavaid reklaame näeb seal harva. Pigem koosneb tavaline reklaamiplokk sooduspakkumistest või Ida-Euroopa turule mõeldud suurkorporatsioonide tootereklaamidest.
Kuna reklaamiplokid on väga tihedad ja kodumaiseid reklaame on ilmselt vähemuses, tuleb reklaamide loomisel rõhku panna meeldejäävusele. Sedasi saab tõhusalt ära kasutada üldist teleklippide tapeedihoiakut.
Kas kordusteemadega reklaamid on tüütud?
Mõtlen siin reklaamitegevuse temaatikaid, mis jätkuvad aastast aastasse. Tegelikult on nad väga lahedad! Ühe ja sama temaatika või idee edasi arendamine mõjub just huvitavalt ja tuttavlikult, näidates ettevõtte kindlameelsust oma sõnumites. Minu listis oli selliseid näiteid kaks: Pakendikeskus ja Decora.
Kui peaks valima ühe reklaami...
...siis on see Coop'i aktsiate emissiooni reklaam. Aktsiate märkimisega läks nagu läks, aga reklaam oli mõjus. Klipi tunnetuslik sõnum oligi ehk liiga suur ja võimas ühe panga kampaania kohta.