TalTechi ja University College Londoni innovatsiooni ja avaliku halduse professor Rainer Kattel rääkis tänavusel Passwordil demograafilistest trendidest ja tõi välja veel paar suuremat probleemi, millega tuleb juba täna arvestama hakata.
Rahvaarvu seisukohalt tõdes Kattel, et tulevik pole väga roosiline – rahvaarv pigem langeb, mis tekitab tööjõusurve ja palgakasvu. Tema sõnul võib aga 24. veebruar 2022 selle ennustuse uppi lüüa. „Sõda toob kaasa migratsiooni, mõjutab majandust ja poliitikat, mille järelmõjusid on tunda ka kaheksa aasta pärast,“ rääkis ta, küsides seejuures, et kas põgenikud on meie riigile see puuduv inimressurss, keda kangesti vajame? „Eks elu näitab, kui kauaks nad siia jäävad ja kuidas saavad meie riigi majandusse panustada.“
Seotud lood
Äripäeva raadio hommikuprogrammi saates käis külas TalTechi ja Londoni Ülikooli professor Rainer Kattel, kes rääkis muu hulgas, et kuna valitsused toetavad rohepööret ja on võtnud suured kohustused järgnevaks kümnendiks, siis annab see paljudele ettevõtetele võimaluse äri teha.
Nii Tartu linnapea Urmas Klaas kui ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kinnitasid tänavusel Passwordil, et rohelisema elukeskkonna rajamine ja uute turistide linnadesse toomine on nende peamised prioriteedid.
Kaasaegses ärikeskkonnas on kaubamärgi tuntus ja eristumine iga ettevõtte kohustus. „Valgusreklaamindusest ja viidandusest on saanud valdkonnad, milleta kaubamärgid tuntust ei kogu ning ei jõua tihedalt asustatud ärimaastiku kaardile,” nendib reklaamlahenduste tootja Adfactory Design OÜ juhatuse liige Jan Mägi.